menu

Як правильно стригти газон?

Не потрібно відкладати першу стрижку газону через те, що проростаючі травинки виглядають дуже слабкими і вам страшно їх затоптати. Насправді це піде тільки йому на користь, оскільки, скошуючи траву ви будете наступати вже на скошені ділянки, що не заподіє ніякої шкоди молодому газону.

Давайте розберемося, коли слід починати стригти перші проростки, з якою періодичністю проводити стрижку протягом сезону і коли крайній раз проводити його стрижку? Також розберемося як правильно косити, щоб уникнути проблем.

Коли стригти газон вперше?

Коли вперше стригти газон після посадки, вам підкаже сама трава. Якщо її висота сягнула 8-10 см, час братися за газонокосарку. 

Під час першої стрижки фахівці рекомендують видаляти не більше за 1,5 см, тобто лише зрізати кінчики травинок. У результаті такої процедури трава починає краще зростати, стає більш густою та пишною, зміцнюється коренева система рослин. 

Подальша стрижка залежить від типу вашого газону. Однак у перші 2 роки, поки він ще остаточно не сформувався, висота трави повинна бути більшою за покладену на 1-2 см.

Рулонний газон рекомендується стригти вперше через 1-1,5 тижня після укладання.

Надалі першу стрижку починається навесні, коли трава досягне висоти, не меншої за 8 см. 

Наскільки часто треба стригти газон?

Частота стрижки залежить від багатьох факторів:

-сорту трави;

-пори року;

-погодних умов;

-кліматичної зони;

-родючості ґрунту;

-розташування ділянки і т. д.

Рекомендується наступна частота стрижки газону:

-навесні, у період активного зростання трави, газон стрижуть 1-2 рази на тиждень;

-влітку частота процедури зменшується до одного разу на 1,5 тижня;

-восени, коли зростання трави уповільнюється, достатньо одного разу на 2 тижні.

Якщо у період між стрижками трава встигає досягти висоти, більшої за 10 см, то стригти потрібно частіше. Починати покіс варто лише тоді, коли трава на 1,5-2 см перевищує необхідну для даного типу газону довжину.

Коли краще стригти газон?

В похмурий сухий день. За таких умов трава легше переживе стрес, який вона відчуває через стрижку, і швидше відновиться. Покіс краще за все починати вранці або ввечері. 

Як правильно стригти газон?

Щоб газон протягом багатьох років радував своїм зовнішнім виглядом, під час кожної стрижки слід дотримуватися деяких правил:

-стригти газон лише гостро наточеним інструментом;

-під час кожної стрижки міняйте напрям руху газонокосарки: стрижіть газон вздовж, а потім — упоперек. Це допоможе вам домогтися рівної ділянки.

-за одну стрижку не можна видаляти понад 1/3 висоти трави, інакше їй складно буде відновитися після косовиці. 

Чим краще стригти газон?

Існує багато приладь, які застосовуються для стрижки газону, їх вибір залежить із ваших особистих міркувань:

Тример

Тример — підходить для роботи на ділянках зі складним рельєфом; ним можна видалити траву навіть у важкодоступних місцях.

Газонокосарка

Газонокосарка — проста у використанні; не вимагає наявності великої фізичної сили; підходить для створення «газону з обкладинки».

Райдер

Райдер або міні-трактор — вони ідеальні для роботи на великих територіях, здатні видаляти не лише невисоку, але і жорстку перерослу траву.

Коли стригти газон востаннє?

До переліку передзимових заходів, обов’язкових під час догляду за газоном, додано і стрижку. 

Коли востаннє косити газон восени, залежить від температури повітря. Якщо осінь рання, холодна, то роблять це у середині — наприкінці вересня. Якщо ж температура не опускається нижче за 10° С і трава продовжує зростати, то останній покіс переносять на більш пізній термін — приблизно на середину жовтня.

Роботу слід проводити у теплий безвітряний день. Висоту трави на зиму залишають на 1-2 см вищою за встановлену для даного типу газону.

logo
Сделано Poludennyi Agency